Plotki

Apple testuje iOS 7 z funkcją AirDrop

iOS 7

Apple testuje obecnie wersję iOS 7, która posiada funkcję AirDrop pozwalającą na wymianę plikami za pośrednictwem WiFi. Informację tę, podobnie jak w przypadku informacji na temat integracji iOS 7 z Vimeo i Flickrem, podała osoba, która jest zaznajomiona z nowym oprogramowaniem i brała udział w jego tworzeniu/testach.

Osoba ta podaje, że funkcjonalność jest obecnie włączona w standardowym menu iOS. AirDrop ma pozwalać na współdzielenie i wymianę plików pomiędzy dwoma urządzeniami z systemem iOS oraz między iOS i komputerami Mac. Wszystko za pośrednictwem WiFi.

W przeciwieństwie do iCloud funkcja ta ma pozwolić na bezproblemową wymianę zdjęć, czy dokumentów między różnymi osobami. iCloud natomiast jest wykorzystywane do synchronizacji własnych urządzeń.

Należy to pamiętać, że nawet jeśli informacja ta jest pewna i funkcja ta jest obecnie testowana, nie jest to jednoznaczne, że trafi ona do iOS 7 w jego pierwszej odsłonie.

Cóż więcej powiedzieć… Na pewno będzie wielkie „wow”, dużo „achów” i „ochów”. Ale czy ta funkcja nie powinna już być obecna w iOS od dawna?

 

To Top