Patenty Apple

Projektory o rozmiarach piko w patentach Apple

Piko-projektory Apple

Serwis specjalizujący się w publikowaniu kolejnych patentów Apple – patentlyapple.com, umieścił na swojej stronie artykuł dotyczący projektorów o rozmiarze piko, które mają być umieszczane w przyszłych urządzeniach z iOS i mogą być wykorzystywane również jako akcesorium do MacBooków. Później jednak, jak twierdzą redaktorzy strony, Apple zdecydowało się na zrobienie dodatku do patentu, w którym projektor jest umieszczony bezpośrednio w laptopach firmy z Cupertino.

Rysunek umieszczony w tym artykule obrazuje pracę piko-projektorów. Widać na nim, że możemy „podzielić” prezentacje na dwa projektory i każdy z nich obsługiwać osobno. Dodatkowo, urządzenia wg. patentu, miałyby być wyposażone w sensor, który odczytywałby cienie i wygląd gestów, dzięki czemu użytkownik, mógłby np. przełączać slajdy nie posiadając pilota i nie podchodząc do urządzenia.

Według patentlyapple.com, dokument jest na tyle obszerny, że pozwala wywnioskować, że Apple bardzo poważnie podchodzi do tego pomysłu i zorganizował zespoły pracujące nad zrealizowaniem patentu. Dodatkowo oznajmia, że pierwszym urządzeniem z piko-projektorem może być iPad.

Patent wpłynął do urzędów w pierwszym kwartale 2010 roku, a jego autorem jest Anthony Fai.

Pico-projektory Apple

To Top