Informacje i nowości

Jakie ulepszenia powinno wprowadzić Apple do kamery iPhone’a 5s?

iPhone 5 - Kamera

Redakcja DIY Photography przygotowała ankietę dla odwiedzających ich stronę. Dotyczy ona kamery w jeszcze niezaprezentowanym iPhone’ie 5s, a konkretniej, jakie ulepszenia powinny być wprowadzone w pierwszej kolejności.

Najmniej, bo tylko 1,42% wszystkich ankietowanych, zasugerowało zwiększenie ilości megapikseli. Nie ma co się dziwić – dzisiejszym standardem w smartfonach, czy tabletach jest 5 oraz 8 megapikseli, które dają już są bardzo dobre efekty i na ten czas, ciągłe zwiększanie ilości nie ma najmniejszego sensu. Zwłaszcza, że ilość pikseli jest często stosowana jako chwyt marketingowy, i niekoniecznie ma wpływ na faktyczną jakość zdjęć.

Ankieta - Kamera w iPhone'ie 5S

Najwięcej ankietowanych, aż 60,37%, zasugerowało polepszenie jakości robienia zdjęć w słabym oświetleniu. Niewystarczające oświetlenie sprawia, że szumy generowane przez matrycę (czujnik elektroniczny) zakłócają sygnał od nielicznych fotonów mających szansę dotrzeć do sensora, przez co powstaje błędny odczyt kolorów na fotografii. Rozwiązanie nasuwa się samo – to przede wszystkim kwestia lepszej matrycy oraz lepsze oprogramowanie korygujące wszelkie błędne odczyty i szumy.

Redakcja DIY w ankiecie dodała odpowiedź, dotycząca lepszego i szybszego ustawiania ostrości. Osobiście uważam, że jest bardzo dobrze, lecz co niektórzy mogą odczuwać, że jest trochę zbyt wolno – uważa tak aż 22% ankietowanych.

Tego typu ankiety mogą skłonić Apple do przemyśleń – jak wiemy era wizjonerstwa w połowie się skończyła wraz z śmiercią Jobsa – teraz firma z Cupertino bardziej stara się dotrzeć do klienta.

A Wy, Czytelnicy AppleCenter.pl, jakie ulepszenia chcielibyście, aby były wprowadzone w pierwszej kolejności w iPhone’ie? Piszcie w komentarzach 😉

[source name=”DIY Photography”]

To Top