Aplikacje na iOS i OS X

Oficjalna aplikacja Google AdSense

Google AdSense

Google AdSense to chyba najszybszy i najpopularniejszy sposób, aby wykrzesać ze swojej strony trochę grosza i coś na niej zarobić. W związku z tym reklamy z Google AdSense znajdziemy na większości stron, blogów, w tym także na AppleCenter.pl.

Przez długi czas użytkownicy urządzeń mobilnych, aby sprawdzić stan swojego konta, musieli albo logować się do serwisu przez przeglądarkę, albo korzystać z aplikacji firm trzecich, które po połączeniu z naszym kontem Google, taką rzecz umożliwiały.

Osobiście dotychczas korzystałem i jeszcze czasem korzystam z AdSenseZen (link na dole).

Jednak kilka dni temu Google dodało do listy swoich aplikacji na iOS program AdSense, dzięki któremu łatwo sprawdzimy, jak stoją nasze finanse generowane przez internetową witrynę.

Sama aplikacja jest bardzo minimalistyczna, co póki co trochę wręcz zraziło mnie do jej użytkowania i wciąż zaglądam także do wspomnianego AdSenseZen. Aplikacja od Google teoretycznie oferuje większą funkcjonalność, jednocześnie nie posiadając kilku rzeczy, które z kolei ma AdSenseZen.

W głównym oknie oficjalnej aplikacji sprawdzimy kolejno:
[list_style class=”list_simple” ]

  • dzisiejsze zarobki
  • wczorajsze zarobki i ich procentowy stosunek do analogicznego dnia z minionego tygodnia
  • dotychczasowe zarobki z bieżącego miesiąca i ich procentowy stosunek do analogicznego okresu miesiąca minionego
  • zarobki z poprzedniego miesiąca i ich procentowy stosunek do przedostatniego miesiąca
  • dotychczasowe zarobki, odkąd posiadamy konto w Google AdSense

[/list_style]

Oprócz tego, aplikacja oferuje sprawdzenie, w różnych okresach, zarobków wygenerowanych przez poszczególne miejsca reklamowe i poszczególne strony – jeśli oczywiście posiadamy więcej niż jedną.

Póki co w aplikacji brakuje jakichkolwiek wykresów, które w bardziej wizualny sposób mogłyby zobrazować, jak wyglądała ilość kliknięć i zarobków. Nie ma też nigdzie jakiejkolwiek informacji ile razy reklamy kliknięto.

Jeśli prowadzicie własną stronę internetową i korzystacie z Google AdSense to na pewno warto zaopatrzyć się w aplikację, dzięki której łatwo sprawdzimy nasze saldo. Obie aplikacje o których wspomniałem przeznaczone są wyłącznie na iPhone’a (iPoda touch), a pobrać możecie je za darmo.

PS. Żeby było jasne – screenshoty pochodzą z App Store 😉

[download]

[appstore id=680739529][appstore id=489505214]

To Top