Gry na iOS i OS X

World of Goo w końcu otrzymuje wsparcie dla iPhone’a 5

Ludzie pracujący w 2D Boy nie śpieszyli się z aktualizacją World of Goo (ostatnia była w maju 2011 roku), lecz od dzisiejszego dnia, możemy się cieszyć pełnym wsparciem gry dla ekranu iPhone’a 5. To dobry powód, aby rozpocząć grę jeszcze raz (o ile już ją posiadacie), lub nabyć teraz, a myślę, że warto.

Studio 2D Boy, wydając aktualizację, przeprasza nabywców swojej gry słowami:

W końcu!

Przepraszamy za opóźnienie.

W wielokrotnie nagradzanym tytule, celem gracza jest stworzenie struktury z kleistych kulek, tak aby ostatnia z nich, była jak najbliżej wyjścia etapu, a końcowy wynik stanowią pozostałe kulki, których nie wykorzystano do dostania się do końca poziomu. Oprócz wszelakich przeszkód, największym wrogiem lub czasami przyjacielem jest fizyka – każdy element ma duże znaczenie na końcowy wygląd powstałej konstrukcji. Może też zadecydować o przegranej w danym etapie. Wraz z postępem gry uzyskujemy dostęp do kulek różniących się właściwościami fizycznymi. Twórcy dodatkowo dali graczom możliwość wybudowania największej wieży z czarnych, kleistych kulek, zebranych przez nich we wszystkich poziomach w grze.

[youtube id=”-A_JfkzPwww‎”]

Gra dostępna jest na iOS w dwóch wersjach, tańszej – wyłącznie na iPhone’y i droższej, HD, uniwersalnej, w którą zagramy zarówno na iPhone’ie i iPadzie. Ta wersja niestety nie otrzymała jeszcze aktualizacji dla iPhone’a 5. W World of Goo możemy też zagrać na komputerze Mac.

Aktualizacja, 19.08.2013 21:50

Niestety z pierwszą wersją gry jest jakiś problem, przez co nie zawsze możliwe jest wyświetlenie informacji o niej. Jeśli zamiast ikony widzicie komunikat „Błąd połączenia z serwerem iTunes” możecie spróbować skorzystać z tego linku.

[download]

[appstore id=415997203][appstore id=401301276]

[appstore id=414154107]

To Top