Aplikacje na iOS i OS X

Google Maps wzbogacone o komunikaty w czasie rzeczywistym, o zdarzeniach na drodze

Google Maps - iOS (iPhone, iPad)

W czerwcu Google nabyło Waze (więcej informacji o projekcie i aplikacji) – projekt nawigacji wzbogaconej o wiele funkcji społecznościowych i opierającej się przede wszystkim na informacjach pochodzących od jej użytkowników.

Nie musieliśmy długo czekać, aby Google wprowadziło nowe funkcje, zaczerpnięte z Waze, do swojego własnego produktu, jakim są Mapy Google.

Dziś firma ogłosiła na swoim blogu, że użytkownicy Google Maps na iOS i Androidzie, będą na bieżąco informowani o zdarzeniach dodawanych za pośrednictwem Waze. W ten sposób, uzyskamy aktualne komunikaty dotyczące wypadków, utrudnień w ruchu, remontów, a także patroli policji.

Waze & Google Maps

Niestety, na chwilę obecną, dodatkowa usługa jest ograniczona terytorialnie i mogą z niej obecnie korzystać użytkownicy z Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Ekwadoru, Francji, Niemiec, Meksyku, Panamy, Peru, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.

Na pewno niebawem możemy spodziewać się dodania następnych Państw oraz wzbogacenia Map Google o kolejne funkcje.

Integracja następuje też po stronie Waze. Wyszukiwarka Waze otrzymała dostęp do bazy miejsc i firm, którą posiada Google, a edytor map na stronie internetowej otrzymał m.in. dostęp do Street View:

Waze & Google Maps

Jestem ciekawy jakie kroki wraz ze swoją usługą/aplikacją Map w iOS podejmie dalej Apple. Minęło już sporo czasu od uraczenia użytkowników iPhone’ów i iPadów nowym produktem, jednak póki co stoi on raczej w miejscu, w czasie gdy konkurencja, jaką jest Google, stara się prężnie rozwijać.

Apple z pewnością także ma jakieś pomysły na rozwój. W lipcu firma złożyła wniosek patentowy dotyczący pozyskiwania danych o ruchu ulicznym w czasie rzeczywistym. Apple przejęło też w ostatnim czasie kilka firm/usług związanych z branżą nawigacji.

Z niecierpliwością czekam na krok Apple w kwestii map, a póki co, nadal będę korzystał z coraz ciekawiej zapowiadającej się aplikacji konkurencyjnego Google…

[download]

[appstore id=”585027354″][margin /]

[source type=”Grafiki” name=”Google” url=”http://google-latlong.blogspot.ca/2013/08/new-features-ahead-google-maps-and-waze.html”]

To Top