Aplikacje na iOS i OS X

Aktualizacja Google Maps (2.2.0) – co nowego?

Google Maps 2.2.0 - iOS

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja Google Maps na iOS oznaczona numerem 2.2.0.

Oprócz poprawki drobnych błędów, Google dodało opcję udostępnienia swojej (lub dowolnej innej) lokalizacji poprzez Google+, do korzystania z którego, w ostatnim czasie, na różne sposoby próbuje nas zachęcić. Dotychczas możliwe było udostępnienie danych o położeniu poprzez mail lub SMS/iMessage.

Aby udostępnić komuś lokalizację z Google Maps należy przytrzymać palec w danym miejscu, aż pojawi się „pinezka”. Następnie po wybraniu panelu „Upuszczona pinezka”, który pojawi się w dolnej części ekranu, będziemy mogli skorzystać z funkcji udostępniania.

Po włączeniu map zauważyłem jeszcze jedną rzecz, której wcześniej nie widziałem – albo nie przyglądałem się wystarczająco dobrze, ale pojawiła się dopiero w tej wersji 🙂 Otóż, obok kropki oznaczającej naszą lokalizację pojawiła się także mała strzałka, która odzwierciedla kierunek, w którym w danej chwili jesteśmy zwróceni. Opcja jak najbardziej przydatna i ułatwiająca dokładne zlokalizowanie na mapie naszej pozycji i kierunku w którym powinniśmy się poruszać, aby dotrzeć do celu.

[download]

[appstore id=585027354]

To Top