Informacje i nowości

iPad vs. Microsoft – prowadzenie notatek

Microsoft

Od jakiegoś czasu krąży w telewizji i internecie nowa reklama Microsoftu, który wraz z Lenovo po raz kolejny stara się ośmieszyć Apple. Reklama przedstawia sytuację na studiach – studenci korzystający z iPada i chcący zanotować uwagi profesora mają problem z klawiaturą dotykową, a podłączenie zewnętrznej jest długie i uciążliwe, natomiast studentka która posiada Lenovo Yoga (hybryda laptopa i tabletu) nie ma takich kłopotów. Poniżej możecie zobaczyć reklamę Microsoftu.

[youtube id=dIq0qmqj8pU]

Cóż, tutaj klawiatura jest czystą kwestią gustu. Co więcej, uważam, że klawiatura ekranowa iPada, a zwłaszcza wersji Mini, jest bardzo wygodna i szybko na niej piszę. Wiem co mówię, ponieważ sam jestem studentem, i wiele razy się zdarzyło, że musiałem zanotować jakieś informacje, lub co więcej, wykonać parę ćwiczeń właśnie przy pomocy mojego iPada Mini oraz napisać parę artykułów dla AppleCenter ;). Dlatego więc, według mnie nie ma różnicy za bardzo pomiędzy klawiaturą ekranową, a fizyczną, a ponieważ bardzo zależy mi na mobilności, częściej i chętniej korzystam z tej pierwszej i nie wyobrażam sobie co chwilę doczepiać tej drugiej, ponieważ dla mnie to rzecz zbędna.

A Wy, Czytelnicy AppleCenter, jaką preferujecie klawiaturę? Czy w przedstawionej sytuacji wygodniejsza dla Was jest klawiatura ekranowa, czy fizyczna? Piszcie w komentarzach 😉

[margin_border /]

PS. Przy okazji, gdyby ktoś szukał zewnętrznej klawiatury do iPada 2/3/4, zapraszam do naszej recenzji klawiatury ZAGG Keys Pro Plus ;).

To Top