Informacje i nowości

Johny Ive mówi o nowym systemie iOS 7

Ive

Wraz z premierą nowego systemu – [ios7], Apple postanowiło usunąć z systemu coś, do czego byliśmy przyzwyczajeni od 2007 roku – rozmaite cieniowania, odbicia i tekstury (m.in. drewno i skóro-podobne); tym samym już na pierwszy rzut oka odróżniając „siódemkę” od poprzednich wersji swojego mobilnego systemu.

Kiedy usiedliśmy w listopadzie ubiegłego roku do pracy nad iOS 7, zrozumieliśmy, że ludzie przyzwyczaili się i czują komfort z korzystania z ekranu, nie potrzebują już fizycznych przycisków, zrozumieli korzyści. Przez co nie trzeba się odwoływać dosłownie w świat fizyczny. Staraliśmy się stworzyć środowisko mniej specyficzne, co zmieniło tor naszej pracy – mówi Jony Ive.

Czy podoba Wam się nowy wygląd iOS? Tak? Nie? Jakiej odpowiedzi nie udzielicie, należy przyznać, że to bardzo odważny krok giganta z Cupertino. Apple przez całkowitą zmianę designu swojego systemu zderza się z falą krytyki, jak i zachwytu. Czy uważacie, że to czego dokonał Ive, to krok w przód, czy w tył? A może zupełnie gdzieś w bok…? 😉

To Top