Osobistości Apple

10 rzeczy, których nie wiesz o szefie designu Apple

Tim Cook jest szefem firmy Apple ale wielu mówi, że Jony Ive jest  jej duszą. Oto 10 rzeczy, których nie wiedzieliście, a które wyczytaliśmy z biografii Jonathana „Jony Ive: Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple.”

1.Jony talent odziedziczył po ojcu. Mike Ive pracował jako złotnik i ostatecznie pomógł stworzyć obowiązkowy program nauczania projektowania dla brytyjskich szkół.

2.Projektował telefony komórkowe i zegarki jeszcze jako student. Jeden z jego profesorów wspomina: „Jonathan kiedy był moim uczniem zaprojektował kilka telefonów komórkowych, które były smukłe i szczegółowe zupełnie jak te dzisiejsze.”

3.Jednym z jego pierwszych projektów po studiach był projekt toalety. Został poproszony przez klienta o zaprojektowanie ubikacji, bidetu i umywalki. Jego praca została odrzucona ponieważ według inwestora, poszczególne elementy toalety były zbyt drogie w produkcji.

4.Ive mało co nie rzucił pracy w Apple na chwilę przed powrotem Steve’a Jobsa. Przekonał go jednak do pozostania ówczesny jego szef Jon Rubinstein.

5.Jony był tym, który popchnął Apple do produkcji urządzeń w białym kolorze.

6.Uwielbia muzykę techno, która jest często słyszana w sekretnym studiu projektowym Apple, które jest opisywane w biografii jako „głośne i chaotyczne miejsce pełne muzyki, projektantów deskorolek i piłkarzy”.

7.Jako jedyny ma prywatne biuro w pracowni projektowej. Miejsce to jest opisywane jako „szklany sześcian” w którym jest tylko, biurko, krzesło i lampa. Nie ma żadnych zdjęć rodzinnych czy czegoś w tym stylu. Wejście do biuro jest możliwe tylko dla paru osób, w ściśle określonych sytuacjach.

8.Ive nie może powiedzieć swojej żonie nad czym obecnie pracuje. W odróżnieniu od innych członków swojej drużyny, Jonathan nie pozwala swoim dzieciom przychodzić do studia projektowego.

9.Jony był jedną z dwóch osób, którą Steve Jobs chciał zobaczyć zaraz po operacji raka trzustki, którą przeszedł w 2004 roku. Drugą osobą była żona Jobsa, Laurene.

10.Ci którzy pracują z Jonym mowią, że nigdy nie chciał zostać CEO Apple. Jeden z byłych pracowników Apple powiedział „Jony nigdy nie dbał o te wszystkie aspekty związane z prowadzeniem firmy”.

Wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o życiu i pracy legendarnego już projektanta technologicznego zapraszam do przeczytania biografii.

[source name= mashable url= http://mashable.com/2013/11/06/jony-ive-biography/]

 


																														
To Top