Książki i Ebooki

[Konkurs] „Żółte ptaki” – wybitna powieść Kevina Powersa

"Żółte ptaki" - Insignis Media

Zbliżają się długie, jesienne wieczory. Dobrze więc zaopatrzyć się w jakąś ciekawą książkę!

Przedstawiam debiutancką i obsypaną licznymi wyróżnieniami powieść Kevina Powersa, pt. Żółte  ptaki. Jest to niezwykle intensywna emocjonalnie i do głębi poruszająca opowieść młodego amerykańskiego szeregowca, Johna Bartle’a, który brał udział w misji wojskowej w Iraku i próbuje odnaleźć się po powrocie do ojczyzny.

W powieści śmiało zderzają się piękno poetyckiego języka z wstrząsającymi opisami wojny w Iraku. Zdaniem wielu krytyków, to arcydzieło literatury wojennej. Przejmująca narracja przenosi Czytelnika z irackiego miasta Al Tafar, przez bazę wojskową w niemieckim Kaiserlautern, aż po górzyste terenu Wirginii. Książka wzrusza i trzyma w namęciu aż do ostatnich stron. Odkrywana w migawkach retrospekcji przerażająca tajemnica, ciąży nad fabułą niczym duszna, ciemna chmura, by w końcu rozwiązując się, postawić nas w osłupieniu i smutku.

[youtube id=”4hktW4ZSk5U”]

Żółte  ptaki to książka wybitna. Została nagrodzona dwiema prestiżowymi nagrodami – Debiut Roku 2012 według Guardiana oraz Nagrodą Fundacji Hemingwaya i PEN Clubu, oraz wieloma wyróżnieniami. Książka zebrała mnóstwo entuzjastycznych recenzji, zachwycając krytyków niesamowitym stylem i przejmującym realizmem: przedstawionego świata, postaci i fabuły. Intensywna proza Kevina Powersa – pisarza, poety, a wcześniej strzelca karabinu maszynowego podczas misji wojskowych w Iraku – to pochłaniające bez reszty studium wielu relacji (matka-syn żołnierz, szeregowiec-dowódca) i dewastującego wpływu wojny toczonej poza granicami kraju na pozostające w nim rodziny i bliskich.

Książkę znajdziecie w iBookstore – na razie z możliwością zakupu w przedsprzedaży (premiera odbędzie się 25. września).

[download]

[appstore id=”705423331″]

[margin_border /]

Konkurs

Dzięki uprzejmości naszego partnera, Wydawnictwa Insignis, mamy dla Was 4 kody do iBookstore!

Zwycięzców wybierzemy w ramach losowania w dniu polskiej premiery powieści, czyli 25. września. Aby wziąć udział w losowaniu, należy skorzystać z poniższego formularza. Aby zwiększyć swoje szanse w losowaniu, możecie wykonać dodatkowe czynności, jak polecenie strony znajomym. Mam nadzieję, że język angielski formularza nie będzie przeszkodą.

PS. Nie przejmujcie się, kiedy aplikacja będzie chciała uzyskać dostęp do Waszego Facebooka – jest to wyłącznie w celu sprawdzenia, czy jesteście naszymi fanami 😉 Za to także można zdobyć dodatkowy punkt i zwiększyć szanse w losowaniu. Mail podawany podczas zgłoszenia, będzie wykorzystany wyłącznie w celu realizacji konkursu (wysłaniu ewentualnej nagrody). Zapraszam!

To Top