Plotki

iPad mini 2 Retina już niebawem w cenie od 329$?

iPad mini 2

Czy [22102013] zobaczymy iPada mini z wyświetlaczem Retina? To pytanie przewija się od bardzo dawna. Były przecieki, które to potwierdzały, ale nie brakowało też takich, które mówiły, że Apple nie uda się wprowadzić w tym roku tego modelu. Powodem miały być przede wszystkim problemy z produkcją/dostawą ekranów.

Analityk Peter Misek twierdzi, że iPad mini Retina zostanie zaprezentowany na najbliższej konferencji i zostanie wprowadzony do sprzedaży w cenie od 329$ (czyli dokładnie takiej, jak obecny model), całkowicie wypierając dotychczasowy model. Misek jednocześnie dodaje, że nowy model iPada mini będzie bardzo trudno dostępny z powodu niewielkiej ilości wyprodukowanych urządzeń.

Peter niestety dotychczas przeważnie mylił się w swoich przypuszczeniach.

Z kolei redaktor portalu Cult of Mac twierdzi, że nowy iPad mini nie zastąpi całkowicie dotychczasowego modelu. Według niego, w sprzedaży będą oba modele. Pierwszy (1. generacji) w niezmienionej cenie – 0d 329$ (jako tańsza alternatywa), a iPad mini Retina, droższy – od 399$. iPad 5 będzie urządzeniem dla „profesjonalnych użytkowników” i w jego przypadku ceny będą zaczynać się od 499$.

Osobiście, bardziej przychylam się do przypuszczeń zaprezentowanych przez Cult of Mac, chociaż podejrzewam, że ceny będą niższe.

[source name=”Cult of Mac”]

To Top