Aplikacje na iOS i OS X

Błąd w Mac App Store pozwala pobrać iWork, iLife i Aperture za darmo

iWork

Od chwili kiedy Apple uruchomiło Mac App Store i umieściło w nim aplikacji Pages, Numbers, Keynote (pakiet iWork), iPhoto, iMovie, GarageBand (pakiet iLife), czy Aperture, na oficjalnej stronie firmy przestały być oferowane 30-dniowe wersje trial w/w programów.

Okazuje się, że osoby, które pobrały wersje demo i pozostawiły zainstalowane w ten sposób aplikacje w swoim systemie, są w stanie dokonać w Mac App Store ich darmowej aktualizacji. Oznacza to, że mogą w ten sposób uzyskać pełne wersje aplikacji nie wydając ani złotówki. Aby aktualizacja była dostępna konieczna jest zmiana języka systemu na angielski.

Jak pisze portal 9to5mac, Mac App Store wykrywa programy, które były kupione jeszcze w wersji pudełkowej. Póki co nie wszyscy użytkownicy takich wersji otrzymali możliwość aktualizacji – należy po prostu co jakiś czas zaglądać do Mac App Store, czy przypadkiem nie pojawiły się nowe, dostępne aktualizacje.

Wygląda jednak na to, że sklep nie jest w stanie rozróżnić aplikacji aktywowanej za pomocą klucza seryjnego, od tej, która aktywacji nigdy nie przeszła.

Możliwe też, że Apple w ogóle nie będzie w stanie błędu poprawić, ponieważ aplikacje niczym się nie różnią – wersja pełna i wersja trial były tak naprawdę tą samą aplikacją, którą aktywowaliśmy poprzez wpisanie kodu. Jak dalej pisze 9to5mac, aplikacje używają tego samego identyfikatora, więc Mac App Store nie jest w stanie rozróżnić, czy proces aktywacji został zakończony pomyślnie.

Może w związku z tym, najlepiej i najsprawiedliwiej by było, gdyby aplikacje zostały udostępnione całkowicie za darmo? 😉

Update – 25.10.2013 10:40

Jeśli kupiliście komputer Mac 1. października 2013 lub później, możecie oficjalnie pobrać aplikacje iWork i iLife za darmo. Instrukcję znajdziecie tutaj.

[source name=”9to5mac”]

To Top