Informacje i nowości

Apple zmniejsza zamówienia na iPhone’a 5C u swoich dostawców

Foxconn - iPhone 5

Foxconn ma prawdopodobnie zakończyć produkcję iPhone’a 5C w swojej fabryce znajdującej się w Zhengzhou w północnych Chinach.

Nie oznacza to jednak, że Apple planuje zerwać współpracę z firmą. Wszyscy pracownicy pracujący nad kolorowym iPhone’em mają zostać przesunięci na linię produkcyjną zajmującą się modelem 5S.

Inne informacje wskazują, że Apple znacznie zmniejszyło zamówienia na iPhone’a 5C u swoich dostawców. Inny ważny partner Apple – Pegatron obniżył ponoć produkcję z 320 tys. sztuk dziennie w październiku, do zaledwie 80 tys. sztuk dziennie w listopadzie. W przypadku Foxconna ma to być obecnie zaledwie 8-9 tys. sztuk iPhone’ów 5C w ciągu dnia.

Od początku premiery nowych iPhone’ów było widać znacznie większą dostępność modelu 5C. Wychodzi też na to, że jego sprzedaż jest dla Apple mało zadowalająca – i szczerze mówiąc, wcale się temu nie dziwię. Różnica w cenie nie jest znacząco niższa, a do tego mimo oficjalnego wycofania iPhone’a 5, jest on wciąż dostępny do kupienia w wielu miejscach i jest moim zdaniem dużo lepszą opcją, niż model 5C.

Jestem bardzo ciekawy jakie dalsze kroki Apple będzie podejmowało w związku z iPhone’em 5C i jaką ofertę smartphone’ów przedstawi nam w przyszłym roku.

[product id=iPhone_5c]

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2013/11/18/foxconns-zhengzhou-factory-to-reportedly-cease-production-of-iphone-5c/”][source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/254792/foxconn-factory-to-stop-producing-iphone-5c/”]

To Top