Sprzęt Apple i akcesoria

Nowy iPad mini wypada w testach ekranów gorzej, niż iPad Air

iPad mini Retina & iPad Air test

Kiedy pisałem o problemach z ekranem Retina w nowym iPadzie mini, które dotyczyły „zapamiętywania” obrazu, wspomniałem także, że niektórzy użytkownicy zauważyli, że kolory na mniejszej wersji tabletu wyglądają gorzej, niż na iPadzie Air.

Obecnie informacja ta jest już potwierdzona bardziej zaawansowanymi testami, które pokazują, że ekran iPada mini drugiej generacji w testach wypada niemal identycznie jak ten z pierwszej generacji i oba zostają w tyle w porównaniu z iPadem Air, czy iPadem 4.

Na poniższym zdjęciu znajdują się kolejno iPad Air, iPad mini Retina i iPad mini. Zwróćcie uwagę np. na kolor czerwonego trójkąta w lewym dolnym rogu oraz ikonę iTunes Store:

iPad mini Retina test

Chociaż w nowym iPadzie mini problem rozdzielczości już nie istnieje, to niestety wciąż pozostaje kwestia mniejszej gamy kolorów, która jest niemal identyczna jak w poprzednim modelu i znacznie mniejsza niż w przypadku iPada Air.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze kilka testów w których udział bierze także Google Nexus 7 i NVIDIA Tegra Note 7. Kolejno dotyczą one gamy kolorów, nasycenia, odwzorowania skali szarości, poziomu czerni, bieli i kontrastu. Poza dwoma ostatnimi wykresami, czym mniejsza wartość na wykresie tym lepiej.

iPad mini Retina & iPad Air test

 

iPad mini Retina & iPad Air test

 

iPad mini Retina & iPad Air test

 

iPad mini Retina & iPad Air test

 

iPad mini Retina & iPad Air test

 

iPad mini Retina & iPad Air test

Chociaż różnice nie są może aż tak duże i pewnie dla większości osób nie będą aż tak istotne, i zauważalne (o ile nie będą używać na zmianę dwóch tabletów), to jednak szkoda, że Apple dopuściło do takiej sytuacji. Osobiście miałem nadzieję, że pomiędzy obecnymi modelami – iPad Air i iPad mini Retina – nie będzie żadnych kompromisów, że będą to dwa, analogiczne urządzenia, z których jedno będzie po prostu mniejsze i tańsze. Jak widać, jest nieco inaczej. Pytanie tylko, czy to celowe działanie Apple, aby uczynić iPada Air bardziej „pro”, czy wynik niedopatrzenia, bądź problemów z produkcją ekranów?

[product id=”iPad_Air”]

[product id=iPad_mini_Retina]

[source name=”AnandTech” url=”http://www.anandtech.com/show/7519/apple-ipad-mini-with-retina-display-reviewed/3″]

To Top