Gry na iOS i OS X

Bliższe spojrzenie na kontroler MOGA Ace Power

Kontroler do gier - MOGA

Dzisiaj kontroler  MOGA Ace Power do iPhone’a i iPoda touch, wpadł w ręce redakcji portalu Touch Arcade, dzięki czemu możemy poznać pierwsze opinie na temat jego działania.

Kontroler faktycznie wygląda tak, jak na wszystkich widocznych wcześniej zdjęciach i pod tym względem nie było tu żadnych zaskoczeń.

Zaletą kontrolera jest wbudowany akumulator, dzięki któremu możemy zwiększyć żywotność baterii w iUrządzeniu. Kontroler posiada także gniazdo słuchawkowe, co z racji sposobu montowania w nim iPhone’a wydaje się oczywiste, aczkolwiek wcześniej, chyba o tym nie wspominaliśmy.

MOGA Ace Power

Jak pisze redaktor Touch Arcade, chociaż kontroler jest sporym krokiem naprzód w dziedzinie gier na iOS, to póki posiada on jeszcze sporo minusów.

Jako przykłady były wymieniane m.in. wykorzystanie do komunikacji wyłącznie łączą Lightning, przez co nie możemy wykorzystać kontrolera do gry np. na iPadzie, czy iPhone’ie 4S. Z racji tego, że łącze Lightning jest zajęte, aby zagrać na telewizorze możemy użyć wyłącznie AirPlay, ale to skutkuje pojawianiem się sporych opóźnień i dyskwalifikuje taką formę rozrywki. Redaktor wspomina także o generalnie kiepskiej konstrukcji kontrolera i „klekotliwym” mechanizmie rozsuwania.

MOGA Ace Power

Inne wymieniane minusy dotyczą już w zasadzie wyłącznie samych gier, a że wiele z nich dostało wsparcie dla kontrolera tak naprawdę przed jego premierę, to powinny zostać one szybko poprawione. Obecnie gry, które teoretyczne posiadają wsparcie dla kontrolera, są niezbyt grywalne, ze względu na brak możliwości jakiegokolwiek dostosowania czułości sterowania, które jest przecież zupełnie inne niż dotykowe. Poza tym, niezależnie od tego, czy gramy na kontrolerze, czy nie, w większości gier wyświetlają się wirtualne przyciski sterowania, które w tym przypadku są zupełnie zbędne.

[youtube id=”FrykGkkuFZo”]

Wygląda na to, że zanim tego typu kontrolery będą w pełni funkcjonalne będzie musiało minąć jeszcze sporo czasu i dużo pracy do wykonania jest zarówno po stronie producentów tychże kontrolerów, jak i po stronie twórców gier.

Kontroler MOGA Ace Power ma być dostępny do kupienia od środy (20.11.2013) na stronie internetowej MOGA, w Apple Online Store oraz w sklepach Apple, w cenie 99$. Póki co nie posiadamy informacji na temat ceny i dostępności kontrolera w Polsce.

[source name=”Touch Arcade” url=”http://toucharcade.com/2013/11/19/hands-on-with-the-moga-ace-power-ios-7-game-controller/”]

To Top