Plotki

Apple testuje już iPhone’a z większym ekranem

iPhone 6 - Martin Hajek

Według chińskiego portalu C Technology, Apple rozpoczął testy prototypu kolejnej generacji iPhone’a z wyświetlaczem o przekątnej 4,9″ oraz sportowej wersji (również z większym ekranem), która będzie następcą iPhone’a 5C.

Doniesienia pozornie różnią się od ostatnich informacji przekazanych przez Bloomberga, według których Apple pracuje nad dwoma modelami – z mniejszym i większym ekranem. Do tego, według Bloomberga, ekrany w kolejnej generacji iPhone’a mają być zakrzywione.

Według mnie Apple może faktycznie zaprezentować iPhone’a z dwoma różnymi ekranami. Osobiście mam nadzieję, że będzie to jedyna różnica pomiędzy nimi, ale w bardziej pesymistycznej wizji, można spodziewać się, że mniejszy model będzie następcą iPhone’a 5C – kolorowa, plastikowa obudowa i gorsze parametry, a model większy zastąpi iPhone’a 5S.

Póki co jednak myślę, że jest za wcześnie, aby ufać krążącym plotkom. O ile jestem niemal pewien, że informacje o tym, że Apple testuje większe ekrany są prawdziwe, to na tym etapie firma z pewnością bada też wiele innych rozwiązań i prototypów – i niewykluczone, że niektóre z nich mogą pojawić się np. dopiero za dwa lata. Lub nigdy.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2013/11/21/larger-screen-iphone-rumors-continue-with-4-9-inch-iphone-6-iphone-5c-successor/”][source name=”Martin Hajek” type=”Grafika” url=”http://applecenter.pl/tag/martin-hajek”]

To Top