Informacje i nowości

Orędzie Tima Cooka do pracowników Apple

Tim Cook

Dziś do pracowników Apple został rozesłany email z prośbą o zapoznanie się i zastosowanie do Zasad Postępowania w Apple.

Dokument określa jak pracownicy powinni zachowywać się zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią, gdy reprezentują Apple. Email zawiera ebook oraz nagranie wideo z wystąpieniem Tima Cooka w tej sprawie.

Tim Cook pokazuje w nim, że każda jednostka wpływa na to, jak wygląda Apple. Jeśli ktoś widzi, że coś nie spełnia standardów firmy, powinien o tym mówić. Niezależnie jakiego zagadnienia to dotyczy, ale jeśli wpływa to na integralność filmy, odpowiednie osoby (przełożeni) powinni zostać o tym poinformowani.

Rozesłany email przypomina, że zasady Apple oparte są na podstawowych wartościach – uczciwości, szacunku, poufności i przede wszystkim obowiązku, aby każdy pracownik Apple stosował się do zasad prawnych, jak i zasad antykorupcyjnych.

Trudno powiedzieć, czy wiadomość została wysłana z powodu jakiegoś konkretnego incydentu wewnątrz firmy, ale nie da się ukryć, że na pewno to, z czym w ostatnim czasie firma ma problem to poufność. Wcześniej nowe produkty Apple potrafiło zachować w dużo większej tajemnicy, teraz na każdym kroku zdarzają się wycieki, a pojawiające się informacje wskazują, że pochodzą one zarówno bezpośrednio z Apple, jak i z chińskich fabryk – co akurat pewnie będzie znacznie trudniejsze do upilnowania. W zeszłym roku Tim Cook obiecywał „podwoić sekretność” nowych produktów. Być może jest to początek tych działań?

PS. Treść maila oczywiście wyciekła do internetu zaraz po jego wysłaniu.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2013/11/20/tim-cook-urges-employees-to-refresh-themselves-on-apples-code-of-conduct-in-video-message/”]

To Top