Informacje i nowości

Corning startuje z produkcją Gorilla Glass 3D – nadchodzi rewolucja iPhone’a?

3D Gorilla Glass

Firma Corning, produkująca Gorilla Glass, oznajmiła, że jest w pełni gotowa na przyjęcie i natychmiastową realizację zamówień na 3D Gorilla Glass, które jest niczym innym, jak elastyczną wersją szybek do smartfonów/tabletów. Jak mówią producenci, nowa wersja GG oprócz właśnie elastyczności, zyskała również na mniejszej wadze i grubości, dzięki autorskiej technologii wytwarzania szybek.

Corning nie ukrywa obecności ich produktu w przyszłych urządzeniach przenośnych Apple. Co ciekawe, już wcześniej Apple rozpoczęło pracę nad elastycznymi ekranami i – jak głoszą wszelkie doniesienia – nad urządzeniem [iwatch], gdzie mogłaby być wykorzystana powyższa technologia.

Corning nie uwzględnił w zapowiedzi, czy właściwości 3D Gorilla Glass, będą zbliżone, bądź takie same, jak zapowiedzianego przez nich wcześniej Willow Glass. Jak wiadomo, znaczącą zaletą „tego drugiego” jest bardzo mała grubość, połączona z elastycznością pozwalającą na „owinięcie” tego typu szkłem urządzenia. Jednak, jak przyznaje producent, zanim produkt zostanie przeznaczony do masowej produkcji mogą minąć jeszcze nawet 3 lata.

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/260708/corning-announces-3d-shaped-gorilla-glass-amidst-curved-iphone-iwatch-rumors/”][source name=”Wired” type=”Zdjęcie” url=”http://www.wired.com/wiredscience/2012/09/ff-corning-gorilla-glass/ff_gorillaglass4_f-2/”]

To Top