Plotki

Większy iPhone nie będzie „iPhone’em”?

iPhone 6 - 4,7" i 5,5"

Według raportu opublikowanego przez tajwański Daily News, Apple planuje w tym roku wydać smartphone’y w dwóch rozmiarach – z ekranem o przekątnej 4,7″ oraz 5,6″. Oczywiście wszyscy to wiemy, bo plotki te krążą już po Internecie od dłuższego czasu. Przejdźmy jednak do dalszych, świeższych i nieco ciekawszych informacji…

Daily News twierdzi bowiem, powołując się na swoje źródła z łańcucha dostaw, że Apple ma zamiar traktować większy model smartphone’a (5,6″), jako urządzenie „eksperymentalne”, w związku z czym nie będzie ono nosić nazwy „iPhone”. Obecnie uznaje się (chociaż jest to raczej mało popularne), że urządzenia mające ekran o przekątnej w granicach 5 do 6 cali nazywane są fabletami (od angielskiego „phablet”), więc plotka ma jakiś sens i uzasadnienie.

Wątpię jednak, aby Apple zdecydowało się na taki krok i wprowadzało nową linię/markę urządzeń, która (poza różnicą w rozmiarze) będzie pełnić dokładnie te same funkcje. Patrząc na inne urządzenia, nie trudno zauważyć, że Apple stara się ograniczać nazewnictwo produktów do minimum, maksymalnie je upraszczając. Nieco dziwnym wydaje się także to, aby źródła z łańcucha dostaw posiadały na tym etapie informacje na temat planów Apple odnośnie ich marki i marketingu.

Oprócz powyższej wiadomości, Daily News poinformowało także, że tylko jeden z dwóch nowych modeli smartphone’ów ma posiadać szafirowe szkło – będzie to model z ekranem 5,6″. Natomiast jego mniejszy brat ma wciąż korzystać ze szkła Gorilla.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/02/19/taiwanese-report-reiterates-4-7-inch-and-5-6-inch-iphones-incoming-claims-larger-model-will-not-use-iphone-branding/]

To Top