Informacje i nowości

[CES 2014] Corning zapowiada antybakteryjne szyby

Antimicrobial Gorilla Glass

Po 3D Gorilla Glass, Corning na targach CES ujawniło kolejny swój produkt – antybakteryjne Gorilla Glass. To co wyróżnia zapowiedzianą wersję od „zwykłej”, to oczywiście jony srebra, które hamują rozprzestrzenianie się bakterii, grzybów, glonów itp. nie tracąc na swoich, typowych dla Gorilla Glass, właściwościach.

Antimicrobial Gorilla Glass

Producent oznajmia, że jest zdolny do wyprodukowania dużych ilości antybakteryjnego Gorilla Glass dla potrzeb chociażby nowego modelu iPhone’a, a pierwszym urządzeniem wyposażonym w tę wersję GG będzie nowa wersja SteelSeries RoomWizard – urządzenia do zarządzania pokojami konferencyjnymi. Corning również podzielił się filmem prezentującym ich technologie:

[youtube id=egU8GLD7MG8]

Co ciekawe, wcześniej Corning zakładało pełnoprawny produkt, jako jedną z „funkcji” Gorilla Glass 3, które będzie „konkurować” z szafirem o miano trwalszego materiału i oczywiście o miano głównego dostawcy szybek do iPhone’a wraz z GT Advanced Technologies, z którym to Apple podpisało umowę w zeszłym roku. Celem umowy jest stworzenie fabryki w Arizonie, gdzie będą produkowane wyroby z szafiru – przykładowo pierścień Touch ID do 5S, czy szybka tylnej kamery w większości urządzeń z iOS.

[source type=”Źródło” name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/01/06/ces-2014-corning-announces-antimicrobial-gorilla-glass-to-fight-germs-on-mobile-devices/”]

To Top