Informacje i nowości

Apple oficjalnie rozpoczęło współpracę z China Mobile

Tim Cook, Xi Guohua i jedna z pierwszych klientek

Po prawie sześciu latach negocjacji, iPhone jest już dostępny w China Mobile – u największego operatora komórkowego nie tylko w Państwie Środka, ale również na świecie. Sieć liczy około 763 milionów abonentów (dla porównania – Polska ma około 38,5 milionów mieszkańców).

Tim Cook odwiedził Chiny i spotkał się z przewodniczącym sieci – Xi Guohua w jednym z salonów w Pekinie.

CEO Apple wręczył kilku pierwszym klientom podpisane iPhone’y, po czym kolejny raz pochwalił współpracę Apple z China Mobile:

Dziś jest tylko początek wspólnej drogi China Mobile i Apple, aby zapewnić [użytkownikom] najlepsze doznania na świecie.

Z kolei China Mobile, podpisując 15. stycznie wieloletnią umowę z Apple określiło to jako „szerokie możliwości” dla przyszłej współpracy.

Podczas spotkania, Tim Cook został również zapytany o to, czy iPhone pojawi się z większym ekranem. Nie oczekuje jednak, że na to pytanie padła konkretna odpowiedź – była wymijająca, jak zawsze 😉 . Tim powiedział, że Apple nie lubi rozmawiać o przyszłych projektach, ale firma pracuje na „wielkimi rzeczami„, która chcą zachować w tajemnicy, bo wtedy „będziemy szczęśliwsi, gdy je zobaczymy”.

W takim razie Tim – zaskocz nas w tym roku! 🙂

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/01/17/tim-cook-larger-iphone-china-mobile-launch/”][source type=”Zdjęcie” url=”https://twitter.com/eyoonCNBC/status/424001464852152320″ name=”Eunice Yoon”]

To Top