Plotki

Apple coraz bardziej interesuje się samochodami i medycyną

Tesla Motors

Nie od dzisiaj wiadomo, że wraz z nadejściem iOS 7, Apple interesuje się obsługą iUrządzeń w samochodach. Nowy raport to utwierdza, ujawniając dodatkowo zainteresowanie firmy z Cupertino przejęciem producenta aut elektrycznych Tesla Motors.

Mogłoby to się okazać zwykłą plotką, gdyby nie to, że właśnie Adrian Perica, szefa do spraw akwizycji w Apple, spotkał się w zeszłym roku z Elonem Muskiem, CEO Tesla Motors. Raport również wspomina o tym, że w całą rozmowę pomiędzy obojga z panów „zamieszany” jest sam CEO Apple – Tim Cook.

Ciekawostką jest również otwarty list autorstwa Adnaana Ahmada, analityka giełdowego, do Tima Cooka, w którym apeluje do nabycia właśnie Tesla Motors. Nie ukrywam, list narobił dużego zamieszania w mediach.

Analitycy (inni niż giełdowi 😉 ) myślą jednak głównie o umowie pomiędzy obiema firmami, której celem byłoby zintegrowanie iOS właśnie z samochodami marki Tesla.

Kończąc temat samochodów, raport wspomina o oprogramowaniu i urządzeniach medycznych, które byłyby zintegrowane z jeszcze nieujawnionym oficjalnie iWatchem.

W tym celu zatrudniono nie byle kogo – Tomlinson Holman, jednego z twórców standardu THX, który w Apple jest od 2011 roku. To właśnie ta osoba, pracująca dotychczas nad jakością dźwięku w MacBookach i iPhone’ach, zajmuje się projektem sensorów dźwiękowych, dzięki którym możliwe będzie wykrywania zawału serca. Jak to działa? Sensor „nasłuchuje” w jaki sposób krew przepływa przez tętnicę. Jeżeli pojawią się odczyty, które odbiegają w jakiś sposób od normy (oznaczając zator, miażdżycę, czy zwężenie tętnic) natychmiastowo wysyłana jest informacja o potencjalnym ataku serca.

Jak wiadomo z licznych plotek i patentów, iWatch może być wyposażony również w szereg innych sensorów, których zadaniem będzie dbanie o zdrowie użytkownika. Co ciekawe, jeden z patentów mówi o sensorze, dzięki któremu zegarek będzie mógł rozpoznać użytkownika po rytmie bicia serca.

[source type=Źródło” name=”SFGate” url=”http://www.sfgate.com/news/article/Apple-exploring-cars-medical-devices-to-reignite-5239850.php”]

 

To Top