Informacje i nowości

David Fincher nakręci film o Steve’ie Jobsie?

Steve Jobs & David Fincher

Reżyser „Social Network”, David Fincher rozmawiał wstępnie z zarządem Sony na temat jego posady reżyserskiej w filmie o Steve’ie Jobsie, którego scenariusz jest oparty na biografii autorstwa Waltera Isaacsona[itunes id=498652664 type=price]. Co należy także do dobrych wiadomości, scenariusz do filmu autorstwa Aarona Sorkina został już ukończony.

Fincher oraz Sorkin są wielce zachwyceni postacią Jobsa, jak mówią:

Jak Zuckerberg, Jobs był bardzo kreatywnym wizjonerem, który stał się wręcz kultową postacią. Pod jego czujnym okiem, Apple zrewolucjonizowało sposób w jaki dzisiaj słuchamy muzyki, korzystamy z telefonów, czy też komputerów, nie mówiąc o tym, że przyczynili się do ogromnej zmiany w przemyśle muzycznym. W tym czasie, został jednym z największych innowatorów naszych czasów, który również był krytykowany za podejście jego firmy do chińskich fabryk, gdzie składano sprzęt Apple.

Jak wiadomo już było wcześniej, film zostanie podzielony na trzy półgodzinne sceny, których akcja będzie się rozgrywać na zapleczu, dokładnie na moment przed prezentacjami, na których ujawnione zostały wielkie marki/produkty uwzględnione w scenariuszu Sorkina – komputer Mac, NeXT Cube oraz iPod. W produkcji filmu weźmie również udział Steve Wozniak, jako kolsuntant. Jak na ten moment, nie wiadomo kto zagra Steve’a Jobsa, jak i inne kluczowe postacie, które towarzyszyły jednemu z założycieli Apple podczas wspomnianych prezentacji. 

Jeżeli Sony zatrudni Finchera jako reżysera, to można powiedzieć, że dokonało dobrego wyboru. Panowie chętnie ze sobą współpracowali w przeszłości. Jako przykłady, można tutaj wymienić wspomniany „Social Network” (który notabene przyniósł trzy Oscary), czy Dziewczyna z Tatuażem (z jednym Oscarem).

Kogo byście najchętniej obsadzili w roli Steve’a Jobsa? (Nie licząc Ashtona Kutchera).

[source type=”Źródło” name=”Hollywood Reporter” url=”http://www.hollywoodreporter.com/news/david-fincher-early-talks-direct-682860″]

To Top