Informacje i nowości

Mercedes-Benz – pierwsza, niemiecka firma motoryzacyjna wspierająca Apple CarPlay

Mercedes-Benz + Apple CarPlay

Mercedes-Benz to trzeci z producentów, którego samochody w pierwszej kolejności będą wspierać nowy system Apple CarPlay, pozwalający na podłączenie iPhone’a do pojazdu i zarządzenie wiadomościami, połączeniami, mapami, czy multimediami z poziomu ekranu komputera pokładowego. Pozostałe firmy to Volvo i Ferrari.

Na razie producent pochwalił się na Twitterze, że jako pierwsza niemiecka firma motoryzacyjna, będzie obsługiwać CarPlay. Do wpisu dołączono zdjęcie.

[margin_border /]

Update – 03.03.2014 19:30

System CarPlay zostanie zaprezentowany w Genewie wraz z nowym Mercedesem klasy C. Oprócz wprowadzenia systemu Apple, Mercedes będzie też zapewniał w swoich samochodach wsparcie użytkownikom Androida.

Dwa lata temu ustanowiliśmy nowy trend w integracji smartfona z naszymi pojazdami, a Apple i Google podłapali to – powiedział prof. dr Thomas Weber. Oferujemy naszym klientom idealny system infotainment (łączący użyteczność i rozrywkę – przyp. red.) wewnątrz samochodu. Nieustanie rozwijamy możliwość łączności pojazdu z najnowszymi dostępnymi technologiami, dzięki czemu każdy kierowca Mercedes-Benz może korzystać w samochodzie ze swojego smartfona w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Zapraszam do obejrzenia obszernej galerii prezentującej CarPlay w Mercedesie:

Na zdjęciach można zauważyć, że Mercedes-Benz będzie też oferował własne, dedykowane aplikacje, jak np. COMAND.

[source name=@MercedesBenz url=https://twitter.com/MercedesBenz][source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/03/03/mercedes-benz-gives-us-a-look-at-apples-carplay-in-new-c-class-gallery/]

To Top