Informacje i nowości

Microsoft pracuje nad aplikacją Xbox Live dla iOS i Androida

Xbox Live

Z doniesień The Verge wynika, że Microsoft pracuje nad aplikacją Xbox Live na inne urządzenia niż te z Windows Phone. Na stronie firmy z Redmond, możemy znaleźć ogłoszenie o pracę, w którym poszukują programisty pracującego nad otwartym, prostym, z możliwością dodania rozszerzeń oraz instalacji na różnych urządzeniach, środowiskiem.

Oto co jest napisane w ogłoszeniu na stronie Microsoftu:

Dział sprzętowy i gier poszukuje doświadczonych deweloperów z pasją. Twój wkład będzie miał bezpośredni wpływ na to, jak odbierzemy konkurencji producentów gier komputerowych. Jako członek nowego zespołu będziesz miał wpływ na planowanie i kreowanie nowych rzeczy od początku. Stworzymy nowe środowisko, które jest otwarte, mało skomplikowane, rozszerzalne oraz z możliwością obsługi na urządzeniach z takimi systemami jak Windows Phone, iOS i Android. Pracując nad technologiami związanymi z grami komputerowymi, będziesz mógł współpracować nie tylko z naszymi partnerskimi zespołami, ale również z zewnętrznymi, aby zapewnić jak najlepszą rozrywkę.

Jak pisałem, nawiązując właśnie do tego ogłoszenia można stwierdzić, że konkurent Apple ma zamiar stworzyć aplikację będącą czymś w rodzaju Game Center, czy Google Play Store, w której znajdą się takie funkcje, jak integracja z wszystkimi posiadanymi urządzeniami, możliwość podejrzenia listy przyjaciół oraz osiągnięć zdobytych w grach obsługujących Xbox Live. The Verge również wspomina o możliwym pojawieniu się gier na iOS czy Android i zintegrowaniu ich ze wspomnianą usługą, lecz według mnie to skończy się jedynie na dodaniu funkcji Smart Glass, dzięki której będziemy mogli wykorzystać nasze urządzenie jako swoisty drugi ekran.

[source type=”Źródło” name=”The Verge” url=”http://www.theverge.com/2014/3/3/5465250/xbox-live-android-ios-cross-platform-games”][source type=”Źródło” name=”Microsoft” url=”https://careers.microsoft.com/jobdetails.aspx?jid=137128&pp=VR”]

 

To Top