Patenty Apple

Apple może w przyszłości używać danych biometrycznych do zabezpieczania naszych danych

Oko

Nowy patent Apple opisuje metody przeprowadzania bezprzewodowych powiązań i komunikacji pomiędzy urządzeniami z wykorzystaniem danych biometrycznych. Wniosek patentowy został złożony przez Apple 31 sierpnia 2012 i oferuje kilka możliwych implementacji nowej technologii, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania produktów firmy.

Podstawowa realizacja opisana w dokumencie zakłada, że użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do plików przechowywanych na poszczególnych urządzeniach, takich jak iMac, czy iPad, tylko po uprzednim uwierzytelnieniu tożsamości za pomocą danych biometrycznych.

W chwili obecnej, w jakimś stopniu jest to już realizowane w iPhone’ie 5S, za pomocą Touch ID skanującego linie papilarne. Patent rozszerza to jednak o skanowanie dłoni, rozpoznawanie twarzy, skanowanie siatkówki oka i rozpoznawanie głosu.

W patencie jest dodatkowo opisana możliwość zarządzania różnymi poziomami bezpieczeństwa. Użytkownik będzie mógł określić jaka weryfikacja będzie konieczne (np. rozpoznanie twarzy i głosu), przed przyznaniem dostępu do określonego obszaru danych.

Patent Apple - dane biometryczne

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/268945/apple-will-use-biometric-data-connect-devices-patent/]

To Top