Informacje i nowości

iOS 7.1 sprawia, że iPhone 4 działa szybciej

iPhone 4/4s

iPhone 4 jest najstarszym urządzeniem wspierającym wydany we wrześniu ubiegłego roku iOS 7. Mimo, że kilka bardziej wymagających funkcji nie zostało w ogóle udostępnionych użytkownikom tego modelu smartfona, to i tak wydajność systemu nie była najlepsza. Chociaż osobiście mam wrażenie, że na początku, po instalacji system działał bardzo dobrze, a znacząco zwalniać zaczął dopiero z czasem, w trakcie użytkowania.

Wydany wczoraj iOS 7.1 wprowadza poprawę wydajności. Patrząc na Wasze komentarze, trzeba przyznać, że Apple dawno nie wydało aktualizacji, która spotkała się z tak dobrym przyjęciem.

Portal Ars Technica opracował porównanie szybkości uruchamiania systemu i kilku aplikacji systemowych na iPhonie 4 z iOS 6.1.3, 7.0 i 7.1 GM.

iOS 7.1 - szybkość

Mimo wszystko, okazuje się, że chociaż wydajność wzrosła, to – przynajmniej jeśli chodzi o niektóre aplikacji – wciąż brakuje jej do tego, co oferował iOS 6.x. Różnice są raz mniejsze, raz większe, ale co chyba najważniejsze – są w przypadku każdej z aplikacji. Do tego, przynajmniej ja, zauważyłem znacznie lepszą wydajność wszelkich animacji – czy to dotyczących wysuwania Centrum sterowania i Powiadomień, czy po prostu przewijania treści strony w Safari.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/03/10/ios71-makes-iphone4-snappier/]

To Top