Informacje i nowości

Problemy z iOS 7.1 (hotspot, APN, iMessage, Facetime)

iOS-7.1

Niedługo po pojawieniu się iOS 7.1, jeden z naszych Czytelników – Tomasz Mroczek informował nas o problemie jaki pojawił się na jego urządzeniach po zainstalowaniu aktualizacji.

Otóż, ustawienia APN dla pozycji hotspot nie są zapamiętywane przez system. Jak informuje portal MacRumors, na forum społeczności Apple powstał już obszerny wątek związany z tym problemem, a zgłaszają go osoby z całego świata. Support Apple winą obarcza sieci komórkowe, co poniekąd ma uzasadnienie, bo błąd ogranicza się wyłącznie do urządzeń korzystających z kart SIM operatorów, którzy nie mają podpisanej umowy z Apple. Niestety, ci nie chcą się angażować w rozwiązanie problemu twierdząc, że… to wina urządzenia/producenta.

[margin_border /]

Inny problem, który z kolei dotyka w Polsce użytkowników sieci Orange, a o którym informował nas Wojciech Dzedzej, to niedziałające iMessage i Facetime (być może w niektórych sytuacjach może temu zaradzić nasz poradnik). W przypadku tego operatora, problem pojawiał się już we wcześniejszych wersjach iOS 7.0.x i wciąż istnieje w iOS 7.1, chociaż rzekomo ta wersja miała go naprawiać. Niestety źródło problemu także nie jest jednoznacznie zdefiniowane. Ze swojej strony, zadałem w związku z tym kilka pytań rzecznikowi prasowemu Orange (m.in. czy dla osób, które kupiły iPhone’a u operatora i posiadają abonament, można to uznać jako niezgodność towaru z umową – nie działają w końcu dwie ważne usługi – i rozwiązać umowę przed czasem), ale właściwie mija teraz drugi dzień od chwili, gdy otrzymałem od niego odpowiedź, jak na razie jedyną:

Sprawdzę i wrócę z informacją.

 

Póki co, w obu przypadkach, najbardziej cierpią na tym oczywiście użytkownicy, którzy nie mogę w pełni korzystać ze swojego sprzętu. Ze swojej strony mam nadzieję, że problemy szybko zostaną rozwiązane.

[margin_border /]

Aktualizacja 20.03.2014 17:50

Problem z iMessage i Facetime w Orange został rozwiązany.

[margin_border /]

Innym problemem często zgłaszanym przez użytkowników iOS 7.1 jest szybciej rozładowująca się bateria.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/03/19/ios-7-1-personal-hotspot-issues/”][source name=”Tomasz Mroczek” type=”Dzięki!” url=”http://twitter.com/Tom_Mroczek”][source name=”Wojciech Dzedzej” type=”Dzięki!”]

To Top