Informacje i nowości

Phil Schiller złożył swoje oświadczenie w sądzie

Phil Schiller

Podczas drugiej rundy batalii sądowej pomiędzy firmami Apple i Samsung, jako pierwszy ze strony Amerykanów, zeznania złożył Phil Schiller. W skrócie można powiedzieć, że Phil przyjął tą samą linię obrony, co ostatnim razem, w listopadzie. Podsumowując – to Apple podjęło ryzyko stworzenia iPhone’a, natomiast Samsung skopiował ich pomysły tworząc linię Galaxy, jednocześnie działając na szkodę swojego zleceniodawcy (jak wiadomo, to właśnie fabryki Samsunga produkują/produkowały wiele komponentów iPhone’ów).

Wierzę, że to zadziałało na szkodę Apple i spowodowało straty finansowe. Spowodowało również wątpliwości co do roli naszej firmy jako innowacyjnej i nas jako autorów tej innowacji – powiedział w sądzie Phil Schiller.

Schiller również stwierdził, że iPad to najlepszy produkt Apple, jednak uniknął odpowiedzi na pytania dotyczące trwającej właśnie rozprawy, stwierdzając:

To nie moja sprawa.

 

Aż siedem patentów jest związanych z obecną rozprawą sądową pomiędzy Apple, a Samsungiem – wśród nich są dokumenty mówiące o gestach do odblokowania ekranu dotykowego, autokorekta, znajdowanie danych i podejmowanych przy tym akcji (np. wybranie numeru, którego szukaliśmy). Sprawa dotyczy patentów z roku 2012 i wcześniejszych.

Według mnie, to dobrze, że istnieje konkurencja. Bez niej nie byłoby z roku na rok co raz lepszych urządzeń, ale niefajnie jest, kiedy bezczelnie kopiuje się czyjeś pomysły. Nie podoba mi się też walka patentowa – o prawie „autora pomysłu” powinno decydować pierwszeństwo wydania produktu, a nie to, co zostało zapisane na papierze.

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/272679/schiller-says-samsung-caused-people-question-apple-innovations/”]

To Top