Informacje i nowości

Kopiowanie iPhone’a to część procesu deweloperskiego Samsunga?

iPhone & Samsung Galaxy

W trakcie drugiej batalii sądowej pomiędzy Apple a Samsungiem, pierwsza z firm oskarża drugą o naruszenie pięciu patentów. Koreańczycy zaś, oskarżają Amerykanów o naruszenie ich dwóch patentów. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozpraw, sprawa Androida i Google jest bardziej widoczna, lecz Apple w swoim wstępnym oświadczeniu twierdzi, że sprawa ich nie dotyczy, jak mówi Harold McElhinny, prawnik w kancelarii Morrison Foerster, która reprezentuje Apple w sądzie:

Apple w swoim wstępnym oświadczeniu oddaliło się od Google – firmy, która nie została wymieniona jako drugi pozwany w tym procesie, ale wyprodukowała Androida, na którym pracują wszystkie urządzenia, jednak to Samsung sprzedaje telefony, produkuje je i narusza patenty.

Dodatkowo, McElhinny twierdzi, że kopiowanie pomysłów jest wplecione w proces produkcyjny produktów Samsunga:

Samsung nigdy nie skończy z wywiadami konkurencyjnymi. Kopiowanie elementów iPhone’a było wplecione w proces produkcyjny Samsunga. Sprawa nie dotyczy Google, to właśnie Samsung podjął decyzję o kopiowaniu i śmią twierdzić, że odkrycia Apple były trywialne.

Samsung również wystosowało swoje wstępne oświadczenie i nie pozostając dłużnym twierdzi, że to jest „gruba przesada” i wyśmiewa Apple za to, że w swoich patentach nie zawarli notki o tym, dlaczego ludzie kupują telefony koreańskiej firmy. Prawnik Samsunga powiedział, że długość życia baterii na jednym cyklu i rozmiar ekranu są powodem, dlaczego ludzie kupują ich produkty. Zaznaczył również, że oprogramowanie w takich urządzeniach jak Galaxy Nexus, zostało w 100% zrobione przez Google specjalnie dla tego urządzenia i Apple nie stara się skorzystać ze wszystkich patentów, aby egzekwować swoją rację do tej technologii w sądzie. Stwierdził, że Apple stara się odzyskań na sali sądowej to, co straciło na rynku.

Rozprawa sądowa prawdopodobnie będzie trwała miesiąc – dla każdej ze stron przeznaczonych jest 25 godzin na przedstawianie argumentów, wygłoszonych na sali sądowej. Jako pierwszy, swoje zeznania ze strony Apple złoży Phil Schiller.

[source name=”9to5Mac” url=”http://9to5mac.com/2014/04/01/apple-claims-copying-iphone-was-part-of-samsungs-development-process-as-patent-trial-begins/”]

To Top