Co słychać u konkurencji

iPhone 5s vs. Galaxy S5 – czytnik linii papilarnych

iPhone 5s vs. Galaxy S5

iCrackUriDevice postanowiło porównać dwóch największych konkurentów na rynku smarftonów – iPhone’a 5s i Galaxy S5. Celem konfrontacji jest sprawdzenie, które z urządzeń lepiej radzi sobie z czytnikiem linii papilarnych. Oba modele są pierwszymi smartfonami Apple i Samsunga, w których taki moduł został zainstalowany.

To, co zdecydowanie jest zaletą iPhone’a, to możliwość skanowania odcisku palca pod każdym kątem. Zastosowana w Touch ID technologia jest zdecydowanie bardziej zaawansowana. W przypadku Galaxy, autoryzację można przeprowadzić wyłącznie trzymając palec na prostu i przesuwając nim w dół ekranu, co w pewnych sytuacjach może być niezbyt wygodne i skutkować nierozpoznaniem odcisku w pierwszych próbach.

iPhone 5S - Touch ID

Na plus Galaxy przemawiają za to szersze możliwości – np. autoryzacja zakupów PayPal; podczas gdy Touch ID możemy póki co (chociaż myślę, że niedługo się to zmieni), wykorzystać tylko do autoryzacji zakupów w iTunes Store.

Pełne porównanie możecie zobaczyć na poniższym filmie. Więcej informacji o Touch ID znajdziecie natomiast tutaj.

[youtube id=R3C6OW8eMGk]

[product id=iPhone_5s]

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/04/03/new-video-compares-touch-id-to-the-galaxy-s5s-fingerprint-scanner/]

To Top