Informacje i nowości

XTouch – uderz w stół, a odezwie się… iPad!

XTouch

XTouch to technologia, która potrafi zamienić właściwie każdą, stałą powierzchnię w urządzenie wejściowe dla iPada lub iPhone’a. W ten sposób moglibyśmy wyciszyć alarm telefonu poprzez stuknięcie w szafkę nocną lub przełączać strony książki kucharskiej uruchomionej na iPadzie wyłącznie poprzez stuknięcia w blat kuchenny.

XTouch

Kuchnia to miejsce, gdzie XTouch może okazać się szczególnie przydatnym

Jak to działa? Najpierw zaczynamy oczywiście od uruchomienia aplikacji, która wykorzystuje technologię XTouch. Póki co aplikacji jest niewiele (linki na dole artykułu), jednak twórcy jeszcze tej wiosny planują udostępnić SDK deweloperom, więc z pewnością szybko ich przybędzie. Następnie musimy umieścić urządzenie na stabilnej, płaskiej powierzchni, aby przeprowadzić proces konfiguracji, za pomocą którego wokół urządzenia umieścimy wirtualne przyciski. Podczas kalibracji musimy zadbać o to, aby nie poruszyć urządzeniem.

Voodoo Tap Frogs

Dostępna w App Store gra Voodoo Tap Frogs wykorzystuje do sterowania technologię XTouch

To właściwie tyle ze strony użytkownika. Jak informuje CEO i współzałożyciel XTouch – Amin Heidari, technologia wykorzystuje zarówno dźwięki jak i akcelerometr, aby poprawnie zinterpretować, którego z wirtualnych przycisków użyliśmy. Amin widzi szeroką przyszłość XTouch między innymi w grach, szczególnie multiplayer:

Ponieważ oni (deweloperzy – przyp. red.), by kontrolować gry, potrzebują wykorzystać cenne miejsce na ekranie, a z XTouch, mogą w łatwy sposób przenieść sterowanie poza ekran.

Więcej na temat technologii można znaleźć na stronie xtouch.io. Na filmie poniżej możecie obejrzeć przykłady zastosowań XTouch.

[vimeo id=”86450573″]

[appstore id=800914884]

[appstore id=839685101]

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/273093/will-future-see-us-using-xtouch-turn-countertops-giant-ipad-controllers/]

To Top