Informacje i nowości

Jacht Steve’a Jobsa zauważony w Meksyku

Venus – jacht Steve'a Jobsa

Wenus, jacht o wielkości 256 stóp zaprojektowany przez Steve’a Jobsa oraz Philippe Starcka, został zauważony w porcie Ensenada w Meksyku, który jest dosyć popularnym celem statków wycieczkowych. Co ciekawe, w porcie nie ma nikogo związanego ze Steve’m, a sama obsługa portu nie wiedziała nic o tym, że ten statek właśnie należał do niego.

[half]

Venus – jacht Steve'a Jobsa

[/half][half_last]

Venus – jacht Steve'a Jobsa

[/half_last]

To nie jest pierwszy raz, kiedy statek zauważono w Meksyku. Wcześniej jacht cumował w porcie Cabo San Lucas po długim czasie, kiedy to stał w Amsterdamie, ponieważ pan Starck nie otrzymał zaległej zapłaty od prawników Jobsa. Do portu Ensenada przypłynął 10 kwietnia. Wcześniej statek odwiedził Antibes, Gibraltar, Hong Kong, Zhangjiagang, Tianjin, Kapsztad oraz Durban.

Venus – jacht Steve'a Jobsa

Steve Jobs początkowo nie planował projektu i budowy własnego jachtu, mówiąc to w 1980 roku dziennikarzowi Johnowi Markoffowi, jednakże ostatecznie prace rozpoczął w 2008 jeszcze przed przeszczepem wątroby. Koszt jego budowy to aż 100 milionów euro. Ostatecznie, gotowy jacht został zaprezentowany 28 października 2012, czyli nieco ponad rok po śmierci Jobsa.

Warto również zaznaczyć, że Steve do pracy nad jachtem zwerbował projektanta sklepów Apple Store, by zaprojektował specjalną szybę, której zadaniem jest również wspieranie konstrukcji. Oczywiście, statek jest wyposażony w kilka 27-calowych iMaców, które mieszczą się w sterowni i używane są do kontrolowania jachtem.

Venus – jacht Steve'a Jobsa

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/274244/steve-jobs-yacht-spotted-mexico-exclusive/”][source name=”Felipe Cornejo” type=”Zdjęcia”]

To Top