Informacje i nowości

Wsparcie dla Passbooka w Windows Phone 8.1

Passbook

Jak zauważył Tom Warren, redaktor The Verge, oprócz Cortany, w najnowszej becie Windowsa Phone 8.1, zostało dodane wsparcie Passbooka. Dane z programu Apple są eksportowane i konwertowane w taki sposób, aby w 100% były kompatybilne z aplikacją Wallet w systemie Microsoftu.

Dane w Passbooku są tylko zbiorem, a reprezentowany są w postaci karty i być może, są plikami takimi jak HTML, CSS lub JavaScript, z których to powstaje jakby „strona internetowa”, którą aplikacja wyświetla. To samo może robić Windows Phone, który przetwarza te dane w podobny sposób i przekazuje je do Microsoft Wallet.

Nie wiadomo jednak, czy Microsoft ma przyzwolenie Apple na konwertowanie takich danych z ich aplikacji. Wallet nie obsługuje specyficznych funkcji iOS, ale dane karty Passbooka przetwarza bezbłędnie, o czym przekonał się redaktor The Verge, wyrażając to w swoim wpisie na portalu Tweeter.

Passbook to aplikacja, która zadebiutowała wraz z premierą iOS 6, która jest swoistym, wirtualnym portfelem użytkownika, który może tam gromadzić bilety, kupony zniżkowe, karty lojalnościowe itp. Apple kontynuuje wsparcie dla tej aplikacji, pozwalając programom third-party na ingerencję z Passbookiem. Dodano także funkcję kart prezentowych.

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/14/windows-phone-8-1-passbook-passes/”]

To Top