Plotki

Apple i Shazam łączą siły, by zintegrować funkcję identyfikacji muzyki z iOS

Shazam

Apple i Shazam łączą siły, aby zbudować funkcję identyfikacji muzyki, zintegrowaną z systemem iOS – donosi Bloomberg. 

Funkcja ma pozwolić znaleźć użytkownikowi nazwę i artystę odtwarzanego utworu, i możemy się spodziewać, że będzie do tego dołączona integracja ze sklepem iTunes Store (szybki zakup piosenki) i iTunes Radio (utworzenie nowej stacji na tej podstawie).

W przeciwieństwie do niektórych usług Apple związanych z iTunes Store (jak Podcasty[appstore id=525463029 type=price] i iTunes U[appstore id=490217893 type=price]), nowa funkcja muzyczna ma być „wbudowana” w system i nie wymagać pobierania dodatkowych aplikacji. Nie potwierdzono, czy pojawi się ona już w iOS 8. Do WWDC pozostało niewiele czasu, więc Apple musiałoby działać bardzo szybko, gdyby chciało dodać ją do najbliższej generacji systemu dla urządzeń mobilnych.

Z innych źródeł wiadomo, że Apple pracuje usilnie nad poprawieniem swojego sklepu muzycznego i poważną przebudową. Być może firma zdecyduje się na wprowadzenie także innych ciekawych funkcjonalności?

[margin_border /]

Poniższe screenshoty pochodzą z obecnej w App Store aplikacji Shazam.

[appstore id=284993459]

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/04/16/apple-and-shazam-planning-to-team-up-for-music-identification-feature-built-into-ios/]

To Top