Plotki

Yahoo będzie domyślną wyszukiwarką w iOS?

Yahoo

Yahoo prowadzi prace nad dwoma projektami wewnętrznymi, aby zoptymalizować swoją wyszukiwarkę mobilną i jej monetyzację. Jest to robione m.in. po to, aby przekonać Apple, by Yahoo stało się domyślną wyszukiwarką w iOS, donosi Re/code.

W ubiegłym tygodniu The Wall Street Journal informowało, że Apple i Yahoo dyskutowały kwestie integracji innych usług Yahoo z systemem iOS. W tym momencie na iPhone’ach możemy korzystać z informacji o pogodzie i kursach aukcji, które dostarczane są właśnie przez Yahoo.

Raport wspomina, że prezes firmy – Marissa Mayer, przygotowuje szczegółową prezentację nowych produktów/usług mobilnych, która ma zostać pokazana dyrektorom Apple. W Yahoo istnieje obecnie dwa wewnętrzne projekty o nazwach kodowych „Fast Break” i „Curveball”, które są częścią przebudowy silnika wyszukiwania dla urządzeń mobilnych.

Podejrzewam, że Apple może z dużą przyjemnością „wykopać” Google (tak jak zrobiło to już z domyślnymi aplikacjami Mapy i YouTube), a zamiast niego, uczynić domyślną wyszukiwarką w Safari Yahoo, jeśli tylko firma zapewni odpowiedni standard swoich usług. Czy dla nas, użytkowników coś by to zmieniło? Jeśli jesteście przyzwyczajeni, tak jak ja, do Google, myślę, że nie powinniśmy się obawiać. Nawet jeśli Google przestanie być domyślną wyszukiwarką w Safari, to opcja wyboru powinna pozostać, tak jak i teraz, jeśli ktoś chce, może wybrać Yahoo czy Bing.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/16/yahoo-wants-apple-change-default-search/]

To Top