Plotki

Apple TV z asystentem głosowym Siri

Apple TV

Dotychczas pojawiało się sporo pogłosek mówiących o tym, jakoby Apple pracowało nad przebudową i wzbogaceniem funkcjonalności Apple TV. Większość z nich była tylko przypuszczeniami, bez konkretnych potwierdzeń. To co odkryto dzisiaj, może być zapowiedzią sporych zmian w kolejnej generacji urządzenia. 

W kodzie iOS 7.1/7.1.1 odkryto fragment, który wskazuje, że Apple TV otrzyma wsparcie dla asystenta głosowego Siri.

Siri w Apple TV

W tablicy UIDeviceFamily zdeklarowane są grupy urządzeń otrzymujących wsparcie dla asystenta – Siri. Oznaczenia „1” i „2” reprezentują odpowiednio urządzenia z rodziny iPhone/iPod touch, oraz iPad. Natomiast „3” oznacza Apple TV.

Czas wydania nowego Apple TV jest wciąż nieznany, jednak obecność Siri jednoznacznie wskazuje na wykorzystanie lepszego procesora i prawdopodobnie udostępnienie wielu innych funkcjonalności. Być może, tak jak przypuszczano, Apple przygotuje specjalny sklep (lub kategorię w App Store) z aplikacjami i grami, które będziemy mogli odpalać na telewizorze, bezpośrednio z Apple TV. Jeśli tak, to podejrzewam, że więcej na ten temat dowiemy się w czerwcu, podczas konferencji WWDC.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/23/siri-for-apple-tv-ios/]

To Top