Informacje i nowości

Apple pracuje nad wprowadzeniem Touch ID w iPadach

iPad mini 3 z Touch ID

Myślę, że nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że wprowadzony w ubiegłym roku do iPhone’a 5s czytnik linii papilarnych znajdzie się również w iPadach. Mimo plotek, nie stało się to wraz z wydaniem iPada Air, ale jest bardzo możliwe, że Touch ID zobaczymy w jego tegorocznej, odświeżonej wersji.

Pewien francuski programista odkrył w iOS zapis, który wskazuje, że obecna wersja systemu (a jak informuje Benjamin Mayo, także kilka poprzednich) posiada już wsparcie Touch ID dla iPadów. Mianowicie, framework BiometricKit używany do obsługi Touch ID, jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z rodziny „1” (iPhone i iPod touch) oraz „2” (iPady).

Kilka dni temu, w podobny sposób odkryto, że Apple zamierza wprowadzić wsparcie dla Siri w Apple TV (oznaczane liczbą „3”).

BiometricKit – Touch ID w iPadach

Nie ma chyba powodu, aby Apple miało kolejny rok zwlekać z wprowadzeniem Touch ID do iPadów. Chociaż pierwotnie podobno istniały problemy produkcyjne, to skoro moduł znalazł się ostatecznie w iPhone’ie 5s, szlaki zostały przetarte i nie powinno być przeszkód we wdrożeniu go w tabletach. Jeśli Apple zachowa dotychczasowy harmonogram wprowadzania do sprzedaży nowych iPadów, powinniśmy je zobaczyć w czwartym kwartale roku, po październikowej konferencji.

[margin_border /]

Zdjęcie w nagłówku pochodzi z przecieków z ubiegłego roku. Prawdopodobnie było fałszywe.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/04/25/touch-id-ipad-biometrickit/ name=MacRumors]

To Top