Informacje i nowości

CEO Nike wypowiada się na temat współpracy z Apple

Nike FuelBand SE

Kilka dni temu zrobiło się głośno, po tym, kiedy Nike pożegnało się z większością pracowników, którzy skupiali się nad rozwojem projektu FuelBand. Ci, którzy pozostali, mają zajmować się wyłącznie oprogramowaniem.

Producent odzieży sportowej nie porzuca całkowicie technologii – raczej zamiast sprzętu, będą starali się skupić na ujednolicaniu oprogramowania treningowego. Ta strategiczna zmiana może przynieść firmie długoterminowe korzyści.

Szybko pojawiły się spekulacje, że może to oznaczać zacieśnienie partnerstwa z Apple i współpracę przy wydaniu iWatcha. W dniu dzisiejszym, CEO Nike skomentował te pogłoski, jednak jego wypowiedzi są równie tajemnicze, jak w przypadku ludzi z Cupertino. 

Będziecie nadal widzieć nas angażujących się w ten obszar, by skupić się na rozszerzeniu zasięgu – mówi Mark Parker, CEO Nike. Dzisiaj mamy około 30 milionów użytkowników FuelBand. Mam nadzieję, że zwiększy się to do 100 milionów. Mamy partnerów, z którymi współpracujemy… oczywiście najbardziej widocznym partnerem, którego mamy, jest Apple. Pracujemy z nim od dawna. I jesteśmy podekscytowani kierunkiem, w którym nasza współpraca będzie się rozwijać. 

Prowadząca wywiad, Sara Eisen z CNBC, w odpowiedzi zapytała, czy Mark może dać jakąś wskazówkę; czy mamy oczekiwać urządzenia, które będzie wynikiem tej współpracy?

Naprawdę nie mogę tego powiedzieć. Byłoby mnóstwo spekulacji, które są dla mnie zrozumiałe. Powiem tylko, że związek między Nike i Apple będzie nadal. Ja osobiście, jak i wszyscy w Nike, jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co nadchodzi. 

Następnie Mark Parker oświadczył, że Nike zamierza skupić się na oprogramowaniu dla urządzeń „wearable” z branży fintess, włączając w to niektóre z produktów Nike, a także urządzenia ich partnerów.

Myślę, że słowa Parkera nie sprawiły, że spekulacji będzie mniej, a wręcz przeciwnie. Niewątpliwie obie firmy pracują wspólnie nad nowym projektem i bardzo prawdopodobne, że ma to ścisły związek z powstającym iWatchem. Warto również pamiętać, że obie firmy są także silnie związane ze sobą postacią obecnego CEO Apple, Tima Cooka, który od blisko 10 lat jest członkiem zarządu Nike.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/25/nike-ceo-apple-fuel-excited/]

To Top