Informacje i nowości

Steve Jobs najbardziej wpływowym liderem biznesowym według rankingu CNBC

CNBC, obchodzące w tym roku 25 urodziny, przygotowało ranking najbardziej wpływowych liderów biznesowych z ostatnich 25 lat. Na czele listy, na miejscu pierwszym, znalazł się Steve Jobs.

Steve został wyróżniony przez CNBC nie tylko za pracę w Apple, ale także za wpływ na kulturę zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym ludzi.

Jego twórczy geniusz zrewolucjonizował nie tylko jego branżę i jej produkty, ale wszystko od muzyki i filmów po smartfony. On stanowi fundament dla innych do tworzenia i dystrybucji aplikacji, przynosząc innowacje i zmiany w jeszcze szerszym zakresie. Współzałożyciel Apple przoduje na naszej urodzinowej liście 25 najbardziej wpływowych liderów, ikon i rewolucjonistów z minionego ćwierćwiecza.

Oprócz Steve’a Jobsa, na liście, spośród osób zajmujących się branżą technologiczną, znaleźli się: Bill Gates (Microsoft) – miejsce drugie, trio Sergey Brin, Larry Page i Eric Schmidt (Google) – miejsce czwarte, Jeff Bezos (Amazon) – miejsce piąte oraz Mark Zuckerberg (Facebook) – miejsce ósme.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/29/cnbc-steve-jobs-top-25/]

To Top