Informacje i nowości

Apple nie może zatrzymać Androida poprzez pozywanie do sądu ludzi za niego odpowiedzialnych

iOS vs. Android

W ubiegły poniedziałek, „zakończyła się” druga batalia sądowa pomiędzy Samsungiem, a Apple. Prawnik reprezentujący koreańską firmę w sądzie, John Quinn, twierdzi że ludzie z Cupertino będą starali się zniszczyć Androida za pomocą sądu i patentów. W wywiadzie dla CNET mówi, aby Apple po prostu sobie tę walkę odpuściło:

Do teraz myślę, że Apple naprawdę wierzy w to, że może zadziałać jakoś na szkodę Androida. Muszą sobie uświadomić, że nie zatrzymają od tak Androida poprzez pozywanie ludzi za niego odpowiedzialnych.

Samsung został ukarany kwotą 119 milionów dolarów za naruszenie pięciu patentów Apple, jednakże Amerykanie chcieli odszkodowania rzędu 2 miliardów dolarów. Pomimo znacznie niskiej wygranej, Apple jednak się cieszy z decyzji sądu i ławy przysięgłych. Ciekawe, czy to oznacza też koniec walk sądowych z Samsungiem oraz Androidem?

Jestem pewien, że wojna jaką wytoczyło Apple, nie będzie trwała długo i Amerykanie szukają najlepszego wyjścia z tej sytuacji. Nie mają nic do pokazania za te miliony dolarów, które wydali.

Podczas gdy Quinn traktuje wszystkie wysiłki Apple w walce z Androidem jako stratne, wiadomości od firmy dotyczące obu rozpraw sądowych są pozytywne. Po drugiej, Apple powiedziało Re/Code:

Jesteśmy wdzięczni sądowi za ich zasługi. Dzisiejsze orzeczenie mówi to, co sądy na całym świecie już wiedzą: Samsung świadomie ukradł nasze pomysły i skopiował nasze produkty. My bronimy ciężkiej pracy, którą włożyliśmy tworząc takie urządzenia jak iPhone oraz faktu, że nasi pracownicy dosłownie poświęcają swoje życie, aby dać klientom wysokiej jakości produkt.

Po poprzedniej rozprawie z Samsungiem, Tim Cook nawet wysłał wiadomość do wszystkich pracowników, podkreślając ważność ich pracy oraz wartość firmy:

Ława przysięgłych przemówiła. Podziwiamy ich za uznanie zachowania Samsunga za świadome i na oczach całego świata powiedzieli im, że kradzież nie jest uczciwa.

Jestem bardzo dumny z waszej pracy.

Dzisiaj zwyciężyły wartości i mam nadzieję, że cały świat to słyszy.

We wcześniejszej notce Cook napisał, że Apple nie preferuje pozywania Samsunga i podjęcie rozprawy nie było konieczne, z racji chociażby straty pieniężnej:

Niechętnie uciekamy się do czynności prawnych i zrobiliśmy to tylko przez to, że Samsung pomimo wielu próśb, nadal kopiował naszą pracę. Dla nas, ta sprawa była czymś więcej niż tylko patentami i pieniędzmi.

Jak pisałem wcześniej, ciężko będzie stwierdzić, czy tak niska wygrana skłoni Apple do poddania się i ciekaw jestem czy tak się stanie.

Samsung odwołał się jednak od decyzji ławy przysięgłych, więc to nie jest koniec obecnej walki patentowej. Quinn wierzy, że ostatnia rozprawa była dobrą okazją, aby wywalczyć o swoje racje w sądzie. Dla przypomnienia, koreańska firma musiała dotychczas wypłacić Apple odszkodowanie rzędu niemalże jednego miliarda dolarów.

[source name=”9to5Mac” url=”http://9to5mac.com/2014/05/08/samsungs-attorney-says-apple-cant-stop-android-in-the-courtroom/”]

To Top