Co słychać u konkurencji

Microsoft zaprezentował 12-calowego Surface Pro 3

Surface Pro 3

Podczas gdy iPada Pro z ekranem 12,9″ mogliśmy oglądać tylko na konceptach i wizualizacjach fanów „nadgryzionego jabłka”, a do tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że Apple na ten moment całkowicie wstrzymało prace nad nim, Microsoft zaprezentował swój 12-calowy tablet.

Dzisiaj, podczas imprezy Surface w Nowym Jorku, konkurent Apple pokazał Surface Pro 3 – 12-calowe urządzenie z procesorem Intel Core i7. Podczas prezentacji stwierdzono, że jest to najcieńsze urządzenie (grubość 9,1 mm) w historii urządzeń z procesorami Intela. Waga tabletu wynosi 800 g i podczas imprezy, Microsoft zdecydował się na bardzo bezpośrednie porównania z 13-calowym MacBookiem Air.

MacBook Air vs. Surface Pro 3

13-calowy MacBook Air vs. 12-calowy Surface Pro 3

Oprócz tego zauważono, że 12-calowy ekran Surface, chociaż mniejszy od tego we wspomnianym MacBooku, dzięki swoim proporcjom i rozdzielczości może zaprezentować o 6% więcej treści.

96% z Was, którzy macie iPada, macie także laptopa. Tablety… Są one zaprojektowane, aby usiąść i oglądać film, są przeznaczone do czytania książek, są zrobione do przeglądania Internetu. Laptopy nie są zaprojektowane w ten sposób w ogóle. Są one zaprojektowane, aby pomóc Wam pracować.

Jak pewnie się domyślacie, kontynuacją tej myśli było przedstawienie Surface Pro 3 jako urządzenia, które idealnie rozwiąże nasze problemy, które połączy najlepsze cechy tabletów i laptopów, i dzięki któremu będziemy mogli kupić jedno urządzenie zamiast dwóch. Czy 12-calowy tablet, a właściwie hybryda, faktycznie będzie złotym środkiem? To zapewne pokażą wyniki sprzedaży. A Microsoftowi pozostaje życzyć, aby były lepsze niż w przypadku wcześniejszych Surface’ów.

PS. Są jacyś chętni na zastąpienie iPada/MacBooka nowym Surface’em? 😉

[half]

Surface Pro 3

[/half][half_last]

Surface Pro 3

[/half_last]

[source url=http://9to5mac.com/2014/05/20/microsoft-announces-12-inch-surface-pro-3-wants-to-replace-your-ipad-macbook name=9to5mac]

To Top