Plotki

Apple jest gotowe na wprowadzenie w iPhone’ach technologii NFC

NFC

Według analityka Craiga Hettenbacha, Apple jest gotowe na wprowadzenie w iPhone’ie technologii NFC. Nie tak dawno, powołując się na swoje źródła, podobną informację opublikował BrightWireo.

Plotki dotyczące NFC pojawiały się już od dawna, jednak co roku okazywało się, że Apple nie zdecydowało się na skorzystanie z tej technologii, wciąż pozostając przy Wi-Fi i Bluetoothie, jeśli chodzi o komunikację krótkiego zasięgu. Według raportu dla inwestorów, który stworzył Craig, w tym roku może ulec to zmianie. Wskazywać mają na to umowy, licencje oraz patenty. Amerykanie zawarli m.in. umowę z China Union Pay, w ramach której jej usługi bankowe mają zostać zintegrowane z Passbookiem. Oprócz tego, Hettenbach wymienia najnowsze zgłoszenie patentowe Apple, które opisuje portfel oparty o NFC, który umożliwiałby użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą swojego telefonu.

Chociaż Apple publicznie milczy na temat NFC, to niektóre z prowadzonych działań, jak i niedawna wypowiedź Tima Cooka wskazują, że firma chce wkroczyć do branży płatności mobilnych, a NFC może być kluczową technologią w tej dziedzinie.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/05/20/nfc-mobile-payments/ name=”MacRumors”]

To Top