Informacje i nowości

Kod iOS 8 wskazuje na kilka możliwości uruchamiania aplikacji na podzielonym ekranie

Programista Steven Troughton-Smith zauważył, że w iOS 8 znajduje się kod, który pozwala aplikacjom uruchamiać się obok siebie, dzieląc ekran na pół, lub na dwie części – 1/4 i 3/4 szerokości ekranu. Aplikacje, które uruchomione są obok siebie, wyświetlane są wtedy jako jedna aplikacji w wyborze programów (po dwukrotnym naciśnięciu przycisku Home).

Multitasking w tej formie ma być dostępny tylko na iPadzie, prawdopodobnie począwszy od wersji Air. Nie wiadomo, czy Apple w ogóle ma w planach udostępnienie go w jakiejś formie na iPhone’ie.

Doniesienia, według których Apple pracuje nad zaawansowanym multitaskingiem, pojawiły się stosunkowo niedługo przed konferencją WWDC. Niestety, kilka dni przed keynote, pojawiła się informacja, że funkcjonalność nie jest jeszcze gotowa i nie zostanie zaprezentowana 2 czerwca (jak też się stało). Oczywiście dotyczyło to tylko prezentacji podczas konferencje WWDC i wciąż istnieje szansa, że nowy multitasking znajdzie się w oficjalnym wydaniu iOS 8 i być może, Apple pokaże go wraz z przedstawianiem nowego iPada.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/06/09/ios-8-code-ipad-multitasking/ name=MacRumors]

To Top