Informacje i nowości

OS X Yosemite instaluje więcej osób niż Mavericks’a w pierwszym tygodniu

OS X Yosemite wyprzedził zeszłoroczny system OS X Mavericks w ilości instalacji w pierwszym tygodniu od udostępnienia wersji finalnej. Sześć dni po tym jak Apple „wypuściło” do użytku publicznego nowy system, został on zainstalowany na 12,8% wszystkich Mac’ów w Ameryce Północnej. To tak naprawdę tylko trochę lepszy wynik niż ten osiągnięty w roku poprzednim przez OS X Mavericks, którego pobrało po sześciu dniach 12,4% posiadaczy komputerów Apple.

Przed oficjalną premierą Yosemite’a system ten był udostępniony w wersji beta developerom i testerom. Zainteresowanie w tym środowisku było 33 razy większe niż Mavericks’em i już w pierwszym dniu pomiary dokonane prze Chitika pokazały 1% ruchu sieciowego komputerów Mac z zainstalowanym OS X Yosemite co dwukrotnie przewyższało wynik OS X Mavericks i Mountain Lion.

ChitikaInsights-Yosemite_Adoption_Comparison

 

Wyższe statystyki podaje GoSquared, oferujący analizy w czasie rzeczywistym, mierząc ruch w sieci komputerów z OS X. Według ich analiz OS X Mavericks został zainstalowany na 16% Mac’ów. GoSquared dokonuje pomiarów w czasie rzeczywistym na 50 tysiącach stron www.

yosemiteadoptionfluctuation gosquaredyosemiteadoption

 

Nowy system operacyjny od AppleOS X Yosemite jest dostępny w Mac App Store od 16 października za darmo i jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami Mac na których możliwa była instalacja OS X Mountain Lion i OS X Mavericks.

Czy wszyscy czytelnicy używający komputerów Mac już zainstalowali nowy system? Ja osobiście uważam aktualizację za bardzo udaną i krok w przód Apple. Pozdrawiam!

[source name= macrumors url= http://www.macrumors.com/2014/10/24/os-x-yosemite-adoption/]

To Top