Informacje i nowości

Zepsułeś iPhone 6? Napraw go sam z iFixit!

Serwis iFixit, znany ze swoich instrukcji cyklu „napraw to sam” i z tego, że rozbiera wszystkie nowe urządzenia Apple na części pierwsze niedawno opublikował cykl przewodników samodzielnych napraw nowych flagowców od Apple, chodzi oczywiście o iPhone 6 i iPhone 6 plus.

iFixit wystawia również własne oceny łatwości serwisowania poszczególnych urządzeń. Nowe słuchawki od Apple zostały ocenione na siódemkę w skali 10-cio punktowej i jest to najlepszy wynik Apple w historii, jeśli chodzi o ten ranking. Serwis docenił łatwość dostania się do części urządzenia, a także łatwość wymiany baterii. Na minus ocenili to, że Apple nie udostępnia instrukcji napraw urządzenia.

ifixit score

 

iFixit opublikował łącznie 35 przewodników naprawy, w tym 21 do iPhone’a 6 i 14 do iPhone’a 6 plus. Nowe instrukcje zawierają wszystko – od wymiany baterii i głośników po wyświetlacz smartfona Apple.

Podchodźmy jednak ostrożnie do samodzielnych napraw – nowoczesne urządzenia są delikatnie i minimalistycznie zaprojektowane. Nawet z przewodnikiem krok po kroku nie jest łatwo i można jednym nieostrożnym ruchem boleśnie uszkodzić nasze cacuszko. Wiemy przecież, że lepiej czasami zapłacić wyspecjalizowanemu serwisowi niż samemu zepsuć – bo tak niestety często kończy się próba zaoszczędzenia gotówki. Nie zapominajmy również, że jakakolwiek ingerencja we wnętrze urządzenia, kogoś innego niż pracownik autoryzowanego serwisu Apple, pozbawia nas gwarancji. Pamiętajmy, że delikatne traktowanie tej technologii zwiększa prawdopodobieństwo na to, że żaden serwis nie będzie jej potrzebny. Pozdrawiam!

[source name= iFixit url= https://www.ifixit.com]

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2014/11/20/iphone-6-repair-fix/#more-353612]

To Top