Poradniki i tutoriale

Dodawanie skrótu strony www do ekranu początkowego iOS

Jeśli często odwiedzamy jakąś stronę internetową na iPhone’ie bądź iPadzie to zamiast każdorazowo wchodzić w przeglądarkę Safari i wpisywać jej adres , możemy dodać sobie skrót do niej bezpośrednio na ekran początkowy w systemie iOS.

Instrukcja, która jest zobrazowana na poniższych zrzutach z iPhone’a, wygląda tak:

[list_style class=”” ]

  1. Wchodzimy na stronę główną często odwiedzanej  strony www.
  2. Klikamy przycisk udostępniania, która znajduje się na środku dolnego paska narzędziowego Safari dla iPhone’a a dalej klikamy ikonkę „z plusikiem” – Do ekranu początkowego. W przypadku iPada przycisk udostępniania znajduje się po prawej stronie pola z adresem www.
  3. Widzimy już jak będzie wyglądać ikonka ulubionej witryny. Przykładowo AppleCenter.pl ma przygotowaną na tą okoliczność specjalną ikonę, która wygląda jak standardowa ikona jakiegoś programu. Jeśli jakaś strona nie ma dedykowanej ikonki, wówczas użyty zostanie kawałek grafiki z danej strony www. Nazwę witryny najlepiej zmienić na jakąś krótką aby się cała mieściła pod ikoną na ekranie.
  4. Skrót zostanie dodany na ostatnim z naszych ekranów startowych iOS ale oczywiście można go przesunąć np. na pierwszy ekran.

[/list_style]

[fourth]

AppleCenter - Skrót na stronie początkowej 1

[/fourth] [fourth]

AppleCenter - Skrót na stronie początkowej 2[/fourth] [fourth]

AppleCenter - Skrót na stronie początkowej 3[/fourth] [fourth_last]AppleCenter - Skrót na stronie początkowej 4[/fourth_last]

Zachęcamy do dodania strony www.applecenter.pl do ekranu początkowego, tym bardziej, że nasza witryna jest zoptymalizowana pod przeglądarkę safari i przegląda się ją naprawdę przyjemnie.

To Top