Informacje i nowości

iPhone 6 Plus – 41% rynku sprzedaży Phabletów w USA

Badania przeprowadzone przez KantarWorldPanel wykazują, że po niespełna 3 miesiącach od daty premiery nowych smartfonów firmy Apple większy model iPhone’a tj. 6 Plus zajmuje 41 %  rynku sprzedaży wszystkich phabletów w USA. Phabletem zwykło się określać wszystkie telefony komórkowe które posiadają wyświetlacz większy niż 5,5 cala. Sprzedaż urządzeń z kategorii phabletów zajmuje około 10% sprzedaży wszystkich smartfonów i co ciekawe wzrosła ona o 2% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Pytając w punkcie sprzedaży, czym kierowali się klienci podczas podejmowania zakupów, 58% badanych stwierdziło, że wielkość wyświetlacza iPhone’a 6 Plus była powodem tego wyboru. Natomiast podczas wyboru iPhone’a 6 – 60% konsumentów również kierowała się wielkością rozmiaru ekranu i urządzenia,  które jest bardziej kompaktowe w porównaniu z modelem 6 Plus.

W okresie trzy miesięcznym do października 2014 telefony firmy Apple zdominowały rynek sprzedaży w USA na poziomie 81% całego rynku smartfonów i stanowią już 59% wszystkich telefonów komórkowych w tym kraju.

[source name=KantarWorldPanel url=http://www.kantarworldpanel.com/global/News/iPhone-6-Plus-captures-41-of-US-phablet-sales-]

To Top