Co słychać u konkurencji

Microsoft kończy z Internet Explorer. Nadchodzi Spartan!

Kto z Was używał Internet Explorer? Czemu nikt nic nie mówi? Dalej sądzicie że nie? To jakim cudem pobraliście inną przeglądarkę?

Takim słowem wstępu chce Was zachęcić do przeczytania tego artykułu. Co prawda nie jest ono o Apple, ale nie wiem czy wiecie, ale ok. 2000 roku na Makach znajdowało się właśnie Internet Explorer Microsoftu. Tak! To nie jest żaden błąd redakcyjny, w Makach na serio się tam znajdował!

Ale do rzeczy, do sieci ostatnio wyciekły informacje jakoby Microsoft tworzył nową przeglądarkę, oczywiście o projekcie Spartan można było usłyszeć już we wrześniu ale dopiero teraz ta informacja jest bardziej wiarygodna, choć nie potwierdzona przez Microsoft.

Sama przeglądarka ma być umieszczona w nadchodzącym już Windows 10 i ma być następcą Internet Explorera 11. Silnikami przeglądarki będą Trident (rendering stron) oraz Chakra (JavaScript), czyli te same co w IE, lecz podobno silnik Trident będzie przeprojektowany. Przeglądarka ma wyglądać jak Chrome czy Firefox i będzie możliwość instalowania na niej rozszerzeń jak we wcześniej wspomnianych przeglądarkach.

Wszystko się zgadza, ale ktoś może mi zarzucić: Po kiego diabła pojawia się to na portalu o Apple? Moim zdaniem będzie to dużo lepsza przeglądarka niż IE, więc jest możliwość że pojawi się na konkurencyjnych platformach, w tym na Maku, więc trzeba dobrze poinformować czytelników.

[source name=PCWorld.com url=http://www.pcworld.com/article/2863878/microsofts-reported-spartan-browser-will-be-lighter-more-flexible-than-internet-explorer.html]

To Top